Viyana’da 13 Gün!

Viyana’nın enerjisini sevdim. 👍

Zaten hemen hemen her avrupa şehri gibi Viyana da:

Temiz, 👌

Düzenli, 👌

Güvenli ve oldukça sakin. 👌

Yerel halk beklediğimden de güler yüzlü, samimi… 👏

Havalimanına indiğinizde sanatın ve müziğin şehrine geldiğinizi buram buram hissedeceksiniz. Büyük panolardaki ilanlar oldukça ilgi çekici.

Seyahatimin 8 günü Bristol Hotel’de konakladım.

Peki neler yedim?

Sabahları açık büfe olan kahvaltıda dışı çok kalın içi yumuşacık, lezzet dolu fındıklı kahverengi ekmekler, 7 çeşit peynir (2 çeşidi kaşar), farklı krema- çemen tarzı soslar, çeri domates, salatalık, bal ve çeşitleri, 5-6 çeşit meyve suları, kahveler, sütler, çaylar… 🍟  🍯  🍞   🍌  🍅  🍏  🍍  🍹

Dilerseniz 🍳  siparişi de verebilirsiniz, şefler sizi hazırda bekliyor zaten.

5-6 çeşit pastane ürünleri, kuruvasanlar, pastalar, kekler… 🍩  🍪

Bristol Hotel’in kahvaltısı Viyana’nın en geniş yelpazeli kahvaltısını sunuyormuş.

Zaten girdiğinizde yaş ortalaması oldukça yüksek, şık giyimli, bakımlı, makyajlı çiftler yani teyzeler – dayılar 😃  göreceksiniz.

Çok şık bir kahvaltı alanı sunan Bristol Hotel’in personelleri çekingen ve bir o kadar da ilgili. Özellikle kadın servis görevlileri.

Servisler çok kibar, yavaş ve ürkekçe yapılıyor. En azından bana öyle geldi. Bizde biraz daha farklıdır ya. Aynı kişiyi ikinci kez görünce, muhabbet başlar. Nereden geldin, nereye gidiyorsun diye. 😃

Otel çok tarihi. Her katın ve odanın ayrı bir hikayesi, yaşanmışlığı var. Tabiki modern odaları da mevcut. İlk kaldığım oda 3. kat, ön cephe. Cam açılamıyor. Biraz küçük bir oda.

Daha çok koşu bandı bulunan fitness salonu 25-30 mt kadar. Lavabo-duş bölümü var. Pilates yapabilirsiniz. Ayrıca yine Wiener Staatsoper opera binası manzaralı…

Her katta sunulan 🍏🍏🍏   yiyebilirsiniz. Bu en sevdiğim şeydi onca şeyin arasında. 😃

Odanıza her akşam ikişer tane ünlü Mozart ve Sisi 🍫  🍬  servis ediliyor.

İkinci kaldığım oda ise Wiener Staatsoper opera binası manzaralı, mini balkonu olan 5. kattaki oda daha ferah ve genişti.

Duvarlar yine kumaş kaplama. Banyo hariç her şey eski zamanların dekorasyon tarzı hakim. Şu ana kadar kaldığım odalarda çay, kahve ikramı yoktu.

Otelin şehrin merkezinde olması da süper. Önünde metro – artık nereye gidecekseniz. 😃

Sağdan giderseniz dünyanın en uzun alışveriş caddesine, soldan giderseniz birçok etkinliğin olduğu Karlsplatz’a kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 🌲 🌿

0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir